Coraz częściej z usług związanych z wynajmem długoterminowym korzysta klient indywidualny. Jednak mimo to właśnie przedsiębiorcy decydują się na taką formę wypożyczenia pojazdów. Przede wszystkim odpowiada za to wygoda w kwestii finansowania, kompleksowa obsługa auta oraz brak dużej ilości formalności. Sprawdź, czy wynajem długoterminowy auta się opłaca.

Czym jest właściwie wynajem długoterminowy?

Coraz dynamiczniej rośnie popularność korzystania z usług wypożyczalni samochodów, a wszystko to za sprawą tego, że zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy potrzebują pojazdów na co dzień oraz różne okazje. Coraz więcej także firm interesuje się taką formą korzystania z usług wypożyczalni, dzięki temu, że jest to wygodny sposób finansowania.

W zależności od oferty wypożyczalni możemy wynająć samochód na określony czas na podstawie podpisanej umowy. Najczęściej okres ten wyraża się w miesiącach, dlatego możemy wypożyczyć auto od 12 do 36 miesięcy, a niektóre wypożyczalnie umożliwiają nawet wynajem na 4 i więcej lat. Jednak zasady związane z okresem trwania umowy wynikają z indywidualnego regulaminu. Jednak warto pamiętać, że wynajem długoterminowy jest dla nas opłacalny w porównaniu z wynajmem krótkoterminowym lub średnioterminowym. Oprócz wygody pod względem finansowania możemy liczyć na dodatkowe ubezpieczenie, możliwość sezonowej wymiany opon, kompleksową pomoc w przypadku kolizji lub wypadku. Dlatego podczas wynajmu nie musimy się martwić naprawami pojazdu oraz ubezpieczeniem, ponieważ to zazwyczaj należy do zadań wypożyczalni.

Wynajem czy leasing – co opłaca się lepiej?

Wielu przedsiębiorców w dalszym ciągu decyduje się na leasing, który jest niezwykle powszechny w naszym kraju. Leasing będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą po zakończeniu umowy zakupić samochód. Umożliwia to nam znacznie większą swobodę użytkowania pojazdu, głównie dzięki nienarzuconego limitu kilometrów. Jednak, gdy decydujemy się na wynajem długoterminowy, kwestie związane z kilometrami ustala się indywidualnie i możliwe, że nie będzie nas obowiązywał limit kilometrów. Wynajem to odpowiedni sposób na pozyskanie wybranego pojazdu – niekiedy na reprezentacyjne okazje w wygodny sposób i nie zawsze jest to droższe rozwiązanie niż leasing. Płacimy stałą miesięczną ratę, która umożliwia nam pokrycie wszystkich opłat związanych z eksploatacją samochodu – w tym kwestii serwisowania, napraw oraz ubezpieczenia. Naszym jedynym poniesionym kosztem jest zakup paliwa. W tym przypadku wypożyczalnie również po okresie wynajmu umożliwiają wykup samochód.

Wynajem długoterminowy – idealny dla przedsiębiorców?

Wynajem długoterminowy ma wiele zalet, które przemawiają za taką formą finansowana służbowego auta. Najem jest zatem świetnym wyborem dla firm, które chcą uzyskać stałe koszty finansowania, nie chcą martwic się o utratę wartości pojazdu w czasie, a także cenią sobie komfort podczas wynajmu. Wygoda przejawia się przede wszystkim poprzez brak zobowiązań z naszej strony – serwisowaniem oraz ubezpieczeniem bezpośrednio zajmuje się wypożyczalnia.

Dlatego wynajem długoterminowy Warszawa się opłaca i jest dla nas korzystnym rozwiązaniem. Możesz wypożyczyć samochód na terenie stolicy, ale użytkować go w całej Polsce. Odpowiednią wypożyczalnię samochodów znajdziesz przez Internet, gdzie masz możliwość również wybrać dla siebie firmę spośród opinii klientów, którzy korzystali już z usług danej wypożyczalni.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj