Kiedy zakładamy firmę, często zwracamy uwagę nie tylko dobrą lokalizację firmy, ale też niezbędne sprzęty. W pewnym momencie stajemy przed wyborem regałów magazynowych. Jak je dobrać do naszych potrzeb?

Rodzaje regałów magazynowych

Firmy zajmujące się regałami mają zwykle bardzo bogatą ofertę. Możemy zatem przebierać w propozycjach i wybrać dla nas tę najbardziej korzystną. Jednymi z najbardziej znanych są regały do palet, inaczej regały paletowe. Niekiedy zwie się je także regałami wysokiego składowania. Możemy ich używać do przechowywania nie tylko dużych, ale i małych towarów. Bardzo dużą zaletą takich regałów jest fakt, że mogą wiele wytrzymać. Ich konstrukcja jest doskonała. Należy pamiętać, że regały do palet nadają się do magazynów, gdzie towary składujemy bardzo wysoko, nawet na wysokości kilkunastu metrów. Mogą przyjąć większe obciążenie. Jeśli odpowiednio je umieścimy, to z pewnością cała procedura będzie bezpieczna.

Regały półkowe są używane w magazynach, gdzie wózek widłowy nie jest niezbędny. To standardowe wyposażenie hurtowni czy sklepów. Możemy umieścić na nich kartony czy inne, mniejsze elementy.

Regały wspornikowe doskonale nadają się, jeśli potrzebujemy regałów do przechowywania rur czy desek oraz profili w pozycji pionowej. Można nimi dowolnie manewrować. Możesz wybrać ich długość czy odstęp między ramionami. To bardzo przydatna funkcja, która wielokrotnie może być pomocna. Montaż takich regałów jest prosty i intuicyjny.

Regały przepływowe to nowoczesna opcja. Mają wmontowane moduły rolkowe. Wystarczy je lekko pochylić, a towar przesunie się na koniec regału. Doskonale nadają się do przechowywania towarów spożywczych, chemicznych czy farmaceutycznych. Taka opcja doskonale nadaje się do przechowywania rzeczy, które trzeba szybko przenieść w inne miejsce w razie potrzeby.

Jeśli chcemy wygospodarować trochę miejsca w naszym magazynie, możemy też użyć antresoli, czyli pomostu magazynowego. Dzięki takiej opcji nie musimy rozbudowywać magazynu i zyskujemy dodatkowe miejsce.
Warto sprawdzić różne strony w internecie i samemu zdecydować czego potrzebujemy. Może to być na przykład https://wdx.pl/regaly-magazynowe/.

Bezpieczeństwo regałów magazynowych

Wybierając nasze regały, pamiętajmy, że muszą one utrzymać niekiedy bardzo ciężkie towary. Należy dobrać taki regał, aby najbardziej pasował do naszych potrzeb i był najbardziej funkcjonalny. Konstrukcja to podstawowa kwestia w przypadku regałów magazynowych. Najlepiej pozwolić firmie samodzielnie zamontować regały, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Warto też pamiętać, że samodzielne składanie takich regałów może być przyczyną utraty gwarancji. Istotne są informacje o maksymalnym udźwigu półki czy regału. Pozwala to na idealne dobranie ciężarów.

Wybór odpowiedniej półki magazynowej wcale nie musi być trudny. Wystarczy tylko wybrać regały odnośnie do naszych potrzeb i poradzić się specjalistów. Wówczas na pewno znajdziemy regały magazynowe, które pomieszczą wszystkie nasze towary oraz będą wytrzymałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj