Samochodem dostawczym jeździ się dużo, szybko i nierzadko w wymagających warunkach, a to wszystko wpływa negatywnie na jego konstrukcję. Części się zużywają, dlatego powinny być jak najszybciej wymieniane, co przywróci wysoki komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowców.

Nowe czy używane?

Ceny części zamiennych do aut dostawczych wielu kierowcom wydają się zbyt wysokie, dlatego szukają oni ofert na rynku wtórnym. To jednak dość ryzykowne rozwiązanie, bo chociaż używana część jest bez wątpienia dużo tańsza, to o jej jakości nie zawsze da się powiedzieć cokolwiek pozytywnego. Nowa, oryginalna część od producenta, dostępna w ofercie Suder.eutakich producentów  jak Hengst, Textar, TRW, Sachs, Lemforder i wiele innych, jest dużo bezpieczniejszą opcją, bo ma właściwe parametry, jest wytrzymalsza i zmniejsza ryzyko usterek podzespołów współpracujących z wymienianą częścią.

Jeśli decydujemy się na zamienniki, to tylko sprawdzonych marek, dzięki czemu wiadomo, że kupiona część wyprodukowana została według wysokich standardów i odpowiada specyfikacji określonej przez producenta. Marki rekomendowane są nieco tańsze od części oryginalnych, wciąż jednak można liczyć na dobrą jakość produktu.

Co trzeba sprawdzić przy zakupie części do auta dostawczego?

Kluczową kwestią jest właśnie pochodzenie części, dlatego zakupy warto robić u legalnych dostawców jak firma Suder, co daje pewność, że towar pochodzi od znanych wytwórców i spełnia wymagane parametry techniczne. Po otrzymaniu części powinno się ją dokładnie obejrzeć, aby ocenić stan techniczny, czy nie ma żadnych uszkodzeń i wad, które po wymianie mogłyby zagrozić bezpieczeństwu na drodze. Na częściach nie może być też żadnych śladów korozji.

Gdzie kupować części zamienne?

Samochody dostawcze różnią się oczywiście między sobą, czasem może więc pojawić się problem ze znalezieniem elementu do tego konkretnego modelu pojazdu. Z pomocą przychodzi firma Suder i jej rozbudowany asortyment, z częściami od wielu producentów. W zakupach bardzo pomaga wyszukiwarka części – w okienku wystarczy wpisać nazwę, kod, numer porównawczy, zaznaczyć pojazd albo oś, zawęzić poszukiwania według określonych filtrów. Z ofertą części do dostawczaków można się także zapoznać w jednym z oddziałów SUDER.EU, a jeśli nie mamy pewności co do wyboru części, specjaliści ze sklepu pomogą w zakupach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj