Choć mogłoby się wydawać, że przechowywanie butelek na wodę mineralną nie jest trudne, w praktyce okazuje się, że może nastręczać wiele problemów. Należy zwrócić uwagę nie tylko na ich trwałość, funkcjonalność, ale również dostosowanie do nowoczesnych technologii stosowanych w logistyce. Dlatego podpowiadamy, jak je wybrać, aby nie żałować.

1. Transport i przechowywanie pojemników na wodę

Zaczniemy od najważniejszej kwestii, czyli od tego, jak wybrać skrzynki na wodę mineralną, aby ułatwiały transport i przechowywanie w dużych magazynach. Muszą spełniać dwa warunki: posiadać ergonomiczne uchwyty na ręce oraz być przystosowane do przenośników automatycznych. Dlaczego? To bardzo proste. W magazynach, gdzie składowana jest duża ilość towaru, nikt nie przenosi go ręcznie, szczególnie gdy jest tak ciążki. Stosuje się nowoczesne technologie, które wykonują wszystko automatycznie. Jednak nie będą one w stanie obsługiwać każdy rodzaj skrzynek. Co radzimy wybrać?

Skrzynki na wodę mineralną marki Bekuplast są dostosowane do technologii przenośników automatycznych, ponadto są wyposażone w uchwyty na ręce, dzięki czemu można je wygodnie przenosić podczas transportu do sklepu.

2. Przegrody w skrzynkach na wodę

Skrzynki przegrodowe w przypadku butelek na wodę mineralną i napoje to konieczność, inaczej mogłoby szybko dojść do uszkodzenia produktu – dotyczy to zarówno szklanych, jak i plastikowych butelek. I w tym wypadku zdecydowanie lepszym wyborem jest pojemnik, w którym przegrody są zamontowane „na stałe”, niż taki, do którego można je dokupić osobno i włożyć. Całość będzie stabilna, trwała. A skoro o tym już mowa, to szybko przechodzimy do kolejnego punktu.

3. Wytrzymałość pojemników do transportu

Pojemniki transportowe na wodę i napoje muszą wytrzymywać duże obciążenia, muszę być więc trwałe. Dodatkowo, jeśli wykorzystywane są w dużych magazynach, gdzie funkcjonuje system przenośników automatycznych, należy również zadbać o to, aby skrzynki się nie odkształcały, co mogłoby utrudnić taki transport. Trwały pojemnik to gwarancja tego, że towar zostanie przewieziony w idealnym stanie.

4. Czyszczenie skrzynek transportowych

W przemyśle spożywczym konieczne jest zachowanie wysokich standardów sanitarnych, higienicznych. Dlatego powinno się mieć możliwość wielokrotnego czyszczenia pojemników, również z użyciem detergentów. I właśnie z tego powodu bardziej opłacalnym zakupem są plastikowe skrzynki transportowe, które można szybko i skutecznie umyć. Drewno byłoby znacznie bardziej kłopotliwe w utrzymaniu w czystości.

5. Pojemniki w wersji „display”

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, czyli o wersjach „display” pojemników. Co to właściwie oznacza? Jest to rodzaj wzornictwa, które umożliwia wyeksponowanie produktu znajdującego się w środku. Stosuje się to nie tylko w celach reklamowych, ale i… praktycznych. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, jaki rodzaj butelek się w nich znajduje.

To już wszystko. Mamy dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że każdą z opisanych powyżej cech powinien posiadać pojemnik idealny. Nie ma kompromisów. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że są producenci, którzy oferują skrzynki spełniające wszystkie standardy. Są one droższe, lecz w perspektywie długoterminowej znacznie bardziej opłacalne, ponieważ można użytkować je przez kilka lat.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj