Fiesta to jeden z flagowych modeli znajdujących się w ofercie Forda. Amerykański koncern produkuje go od 1976 r. Jest to samochód niezmiennie od lat cieszący się ogromnym powodzeniem na całym świecie, w tym także w Polsce. Rodzimi kierowcy często rozglądają się za używanymi egzemplarzami szóstej generacji.

Ford Fiesta VI – najważniejsze informacje

Fiestę VI Ford po raz pierwszy zaprezentował w 2008 r. podczas Geneva Motor Show. W Europie auto produkowane było w latach 2008-2017. W projekcie tego pojazdu wykorzystana została filozofia stylistyczna Kinetic Design. Jeśli chodzi o wygląd, to w porównaniu z poprzednimi generacjami „szóstka” wyróżnia się m.in. dużymi reflektorami o ostrych kształtach i z nieco agresywnym sznytem oraz z licznymi przetłoczeniami i dość charakterystycznymi tylnymi lampami. Początkowo dostępne były tylko dwie wersje nadwozia, a mianowicie 3- i 5-drzwiowy hatchback, niemniej w 2008 r. oferta została wzbogacona o 4-drzwiowego sedana.

Ford Fiesta VI – co kryje wnętrze?

W opinii klientów Autoplaza funkcjonalne wnętrze to niewątpliwa zaleta, jaką odznacza się omawiany Ford Fiesta. Nowy egzemplarz można było kupić w jednej z kilkunastu wersji wyposażeniowych. Pomimo że zdaniem specjalistów z branży motoryzacyjnej Ford mógł postawić na lepsze jakościowo materiały, to poszczególne elementy wnętrza zostały solidnie wykonane i wykończone z dbałością o najdrobniejsze detale. W środku jest sporo miejsca, co zapewnia kierowcy i pasażerom podróż w komfortowych warunkach. Na uwagę zasługuje prosta w obsłudze deska rozdzielcza – wszystkie jej komponenty są dokładnie tam, gdzie spodziewa się ich kierowca.

Ford Fiesta VI – jaki silnik?

Szósta generacja Forda Fiesty ukazała się w paru wariantach, jeśli chodzi o jednostki napędowe. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się egzemplarze wyposażone w silniki benzynowe : 1,25 l lub 1,4 l i 1,6 l. Niemałe zainteresowanie wzbudza także turbodiesel 1,6 l TDCi. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia zwykle opłaca się zainwestować w Fiestę z benzynowym silnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj