Przesyłka kurierska nie musi być droga i skazana na odręczne wypełnianie wielu dokumentów. Jak zamówić usługi kurierskie tak, by ograniczyć zarówno wydatki, jak i czas spędzony na składaniu zamówienia? Kluczowy jest tu internet.

Obniżenie ceny usług kurierskich jest kluczowe z perspektywy klientów składających zamówienie. Badania satysfakcji pokazują, że ważne są oczywiście terminowość dostawy, marka przewoźnika, ale niezmiennie priorytetowo postrzega się cennik przesyłek. Co zrobić, by wysyłka paczek była zaskakująco tania? To cztery wskazówki, które realnie pozwalają obniżyć ceny za usługi kurierskie niezależnie od lokalizacji.

Tani kurier czeka w internecie

Sieć to naturalny sposób, by znaleźć firmy kurierskie, które zapewniają niskie ceny i szybką realizację zamówień. Dostarczanie paczki do np. okienka pocztowego staje się archaizmem – wystarczy kilka klików do tego, by kurier przybył do określonego miejsca wskazanego przez nadawcę i odebrał przesyłki z np. miejsca pracy. Jak pokazuje serwis KurJerzy.pl, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund można – w pełni intuicyjnie – złożyć zamówienie na usługi kurierskie zarówno z poziomu komputera, jak i urządzenia mobilnego. Wystarczy do tego internet.

Waga rzeczywista, a nie szacowana

Powszechny błąd przy zamawianiu kuriera to nieprawidłowe oszacowanie wymiarów lub wagi przesyłki. Warto zadbać o to wcześniej – firmy kurierskie na podstawie deklaracji od klientów opracowują plan dostaw. Każdy kilogram ma tu znaczenie – niedoszacowanie realnej wagi paczki przekładać się może na dodatkowe opłaty za obsługę zlecenia kurierskiego. Uwagę warto zwrócić nie tylko na sam ciężar przesyłki. Istotne są także kształty zapakowanej paczki. Jeśli odbiegają one od przyjętych standardów, firmy kurierskie mogą naliczyć dodatkowe opłaty za doręczenie nietypowego przedmiotu. Reasumując: tani kurier to szybki kurier – a w przypadku paczek o potężnej wadze lub gabarytach o to trudno.

Broker kurierski to porównanie ofert

Wybierając firmy kurierskie, nie warto z góry wybierać jednej marki. Świetnym rozwiązaniem są tu porównywarki ofert – firmy kurierskie można przeanalizować pod kątem cennika czy dostępności usług na dany dzień. Szerokie zestawienie ofert daje pełen przegląd możliwości. Analizując przewoźników zapewniających usługi kurierskie na KurJerzy.pl, zauważyć można spore różnice cenowe oraz w zakresie warunków podjęcia paczek – w ten sposób klient ma przestrzeń do optymalnego wyboru.

Analiza kalendarza dostaw kurierskich

Warto też uwzględniać czas dostawy przesyłki kurierskiej. Niektóre firmy pobierają dodatkowe opłaty za priorytetowe podjęcie paczki – zamiast przepłacać, warto zadbać o jej przygotowanie i nadanie zlecenia online nieco wcześniej. Można też – jeśli nie ma presji czasowej – sprawdzać regularnie porównywarki ofert kurierskich pod kątem cenowych okazji.

Firmy kurierskie na bieżąco dostosowują cenniki do bieżących potrzeb i możliwości rynkowych – w efekcie można znaleźć ciekawe promocje na dostarczenie paczek w określone lokalizacje. Dotyczy to przede wszystkim przesyłek z Polski do krajów zagranicznych. Planując takie paczki, zamów kuriera z większym wyprzedzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj