Dla wielu polskich kierowców zakup części zamiennych to jeden z najważniejszych części eksploatacyjnych w trakcie użytkowania samochodu. Najczęściej w przypadku, kiedy zdarzy się jakaś usterka, natychmiast przeczesujemy internet w poszukiwaniu części zamiennych. I słusznie, ponieważ internet jest skarbnicą niekończących się możliwości. Dlaczego warto kupować części zamienne przez internet? Jakie auto części najczęściej kupowane są przez polskich kierowców?

Dlaczego warto kupować części samochodowe zamienne przez internet?

1. Niższa cena

Bez porównania części zamienne to gwarancja niższej ceny w porównaniu z oryginalnymi egzemplarzami. Dzięki zakupom części zamiennych, zamiast oryginalnych w internecie można jeszcze więcej zyskać. Często internetowi sprzedawcy oferują znacznie niższe ceny, niż w przypadku sklepów stacjonarnych, gdzie sprzedawcy z powodu wyższych kosztów wynajmy wnętrz oraz użytkowania biur podnoszą ceny. Wiele sklepów internetowych oferuje także okresowe rabaty na dane części oraz karty stałego klienta, dlatego można zaoszczędzić jeszcze więcej. Części on-line cieszą się ogromną popularnością, a części zamienne nieoryginalne w szczególności.

2. Większa dostępność

W sklepach internetowych spotkamy się także z większą dostępnością poszczególnych części. W przypadku sklepów stacjonarnych w wielu przypadkach trzeba czekać nawet kilka dni, aż sprzedawca sprowadzi daną część. Jeżeli potrzebujemy większej ilości elementów do naprawy samochodu, wówczas czas ten jeszcze bardziej się wydłuża, a naprawy przeciągają się w nieskończoność. W sieci wystarczy wpisać wybrany model samochodu, poszukiwaną część i można cieszyć się kompletnym zamówieniem, gdyż za jednym razem zamówić możemy wszystko to, co potrzebne.

3. Wysoka jakość

Tak naprawdę współcześnie części zamienne nieoryginalne nie różnią się niczym od oryginalnych. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że tanie części samochodowe sprzedawane w internecie mają podobną jakość do swoich oryginalnych odpowiedników! Przyczynia się do tego większa konkurencyjność firm na rynku oraz pragnienie wybicia się na tle konkurencji mniejszych firm oferujących części. To szansa na to, aby czołowych producentów pozostawić w tyle. W porównaniu z jakością części zamienne cechują się bardzo wysoką jakością. Warto o tym pamiętać.

4. Możliwość zwrotu

Nieczęsto zastanawiamy się nad tym, że kupując w sklepie stacjonarnym, niestety w wielu przypadkach nie ma możliwości zwrotu. Wszystko zależy tutaj od sprzedawcy. Wielu z nich zastrzega, iż kupowany bezpośrednio produkt nie podlega zwrotowi w porównaniu z produktami zakupionymi w internecie. Element jednak nie jest nam potrzebny? Nie działa prawidłowo? Żaden problem! Wystarczy zapakować go w opakowanie i odesłać.

5. Zakupy bez wychodzenia z domu

Naprawa oraz sezonowa konserwacja samochodu nie musi wiązać się z koniecznością poświęcania wielu godzin na poszukiwaniu części zamiennych w stacjonarnych sklepach. Auto części w internecie można zakupić bez wchodzenia z domu. Na wielu stronach do dyspozycji mamy wygodne filtry, dzięki którym wyszukanie najlepszej części zajmie zaledwie kilka minut. To bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy do kupienia mamy kilka części.

6. Fachowa pomoc

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zakupy przez internet nie muszą wiązać się z podejmowaniem samodzielnych decyzji oraz brakiem wsparcia. Na stronach internetowych sklepów oferujących części do samochodów, motocykli, czy łodzi znajdują się formy kontaktu z konsultantami. Najczęściej jest to opcja czatu na żywo z konsultantem, telefon kontaktowy lub adres e-mail. To szybka i wygodna forma zakupów. Fachowa pomoc w doborze części do samochodu jest nieoceniona.

Jakie części zamienne najczęściej kupujemy?

Samochód wymaga okresowych napraw oraz konserwacji. Poszczególne podzespoły wraz z upływem czasu i przebiegiem samochodu mogą się niszczyć. Wśród najpopularniejszych części zamiennych kupowanych przez Polaków wymienić można:

  • Tarcze i klocki hamulcowe,
  • płyny (chłodniczy, hamulcowy, skrzyni biegów i inne),
  • olej samochodowy,
  • amortyzatory,
  • filtry (powietrza, paliwa, kabinowe, oleju).

Jak widać, lista najpopularniejszych części zamiennych do samochodu jest imponująca. Nie są to oczywiście wszystkie elementy samochodu, a jedynie skromna ich część. Dokonując okresowego przeglądu, można zakupić auto części w jednym miejscu bez wychodzenia z domu i to w najniższej cenie! Konkurencyjność na rynku motoryzacyjnym jest bardzo na korzyść kierowców. Internet to niekończąca się skarbnica wiedzy, ale także tanich części online, na które decydują się kierowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj