Przedsiębiorstwa, które używają na co dzień pojemników wielokrotnego użytku, doskonale wiedzą, że wiąże się to z wieloma pracami wokół nich. Niezbędne jest bowiem utrzymanie ich w dobrym stanie, przechowywanie w bezpiecznym miejscu oraz wykonywanie bieżących napraw. Nie wszyscy są w posiadaniu odpowiednich narzędzi i miejsca. Zarządzanie opakowaniami to więc szereg usług, które warto zlecić jednej firmie.

Profesjonalna firma wykonuje precyzyjne mycie pojemników transportowych wielokrotnego użytku niezależnie od rodzaju i stopnia ich zabrudzenia. Nawet najbardziej uporczywe pozostałości można usunąć, jeśli dysponuje się odpowiednim sprzętem i posiada doświadczenie. Co więcej, czyszczenie pojemników może odbywać się szybko. Ma to bowiem szczególne znaczenie dla firm transportowych, by jak mogły ponownie korzystać ze swojego wyposażenia.

 mycie pojemników

Jeśli zabrudzenia są bardzo duże i potencjalnie trudne do wywabienia, warto zdecydować się na intensywne czyszczenie pojemników transportowych. Firmy oferujące tego rodzaju usługę posiadają specjalistyczne automatyczne urządzenia do mycia maszynowego. W ten sposób można skutecznie pozbyć się m.in. etykiet czy zabrudzeń na pojemnikach KLT. Intensywne czyszczenie pojemników to również rozwiązanie dla pokryw czy palet z tworzywa sztucznego. Wykorzystywane mogą być także wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące i strumienice parowe. To najlepszy wybór, jeśli mamy do czynienia z pojemnikami GLT.

Jakich usług potrzebuje twoje przedsiębiorstwo?

Czyszczenie pojemników transportowych to jednak nie wszystko, czego potrzebujesz w swoim przedsiębiorstwie. Kompleksowa usługa obejmuje również sortowanie, naprawę i przechowywanie.

Zanim odbędzie się mycie pojemników wielokrotnego użytku, profesjonalna firma przegląda je, by wykryć wszelkie ewentualne uszkodzenia. Warto wybierać ofertę, która obejmuje pełną usługę – konfekcjonuje pojemniki, tacki i wszelkiego rodzaju wkładki według narzuconych przez zleceniodawców wymagań. To często pierwszy etap przygotowań do ich późniejszego przechowywania.

 pojemniki przemysłowe

Istotne jest również, by nie odbywało się nieuzasadnione czyszczenie pojemników zniszczonych zupełnie. Te, które mają jakiekolwiek skazy, powinny zostać poddane naprawie, by nie uszkodziły się bardziej w procesie mycia. Skąd się biorą zniszczenia? Pojemniki przemysłowe wielokrotnego użytku bywają niedbale przewożone przez operatorów wózków widłowych. Ich naprawa jest blisko 90% bardziej opłacalna niż kupno nowych.

Aby nie tracić cennej powierzchni magazynowej, przedsiębiorcy mogą zdecydować się nie tylko na czyszczenie pojemników czy ich naprawę, ale także przechowywanie. Najwięcej miejsca zajmują te niestożkowe lub nieskładane (zarówno KLT, jak i GLT). Muszą być często rozdzielane na wiele miejsc, co okazuje się sporym kłopotem. Profesjonalne firmy zewnętrzne, jak np. Comepack, oferują skonsolidowane i dostępne centralnie stany magazynowe. Dają one możliwość elastycznego pobierania zgodnie z pojawiającymi się potrzebami, bez jednoczesnej utraty miejsca magazynowego.

 wynajem pojemników

Każdy przedsiębiorca chce oferować usługi najwyższej jakości. Niezależnie od rodzaju transportowanych produktów, same pojemniki zawsze muszą dobrze się prezentować. Bardzo istotne z punktu widzenia wizerunku oraz przy ocenie jakości usług jest więc regularne i skuteczne czyszczenie pojemników wielokrotnego użytku. Jeśli natomiast można skorzystać z kompleksowej oferty – warto się nad nią zastanowić. Ostatecznie może bowiem okazać się sporą oszczędnością dla twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj