Problemy z parkowaniem w Warszawie – jak je rozwiązać?

Warszawa jest największym miastem w Polsce, ale jak się okazuje, nie jest ona wcale najbardziej zakorkowanym miejscem w naszym kraju. Nie znajduje się nawet w trójce aglomeracji, w których poruszanie się po drogach własnym samochodem oraz parkowanie może być prawdziwym wyzwaniem dla wytrwałych i cierpliwych. Jednak mimo tego faktu, w Warszawie wciąż występują problemy z brakiem wolnych miejsc do parkowania w centrum. Jak sobie z nimi radzą warszawiacy i przyjezdni goście?

  1. miejsce w Polsce i 34. na świecie

Warszawa w rankingu przygotowanym przez znanego producenta nawigacji samochodowych, firmę TomTom, dotyczącym najbardziej zakorkowanych miast na świecie zajęła 34. miejsce na 400 możliwych. Wyżej znalazły się inne miasta w Polsce, jak Łódź, Kraków i Poznań. Średni poziom zakorkowania w Poznaniu i w stolicy jest taki sam i wynosi 39 proc.

Co to oznacza? Można interpretować wynik w ten sposób, że warszawskie ulice wcale nie są najbardziej zatłoczone. A jednak kierowcy, którzy mają wątpliwą przyjemność jazdy po nich w godzinach szczytu, zwłaszcza w centrum, mogą mieć inne zdanie na ten temat. Poruszanie się w korkach to strata cennego czasu, a przy tym trzeba jeszcze często znaleźć dobre miejsce do parkowania, najlepiej, by było ono możliwie jak najbliżej miejsca, do którego chcemy dotrzeć. Gdzie znaleźć parking w centrum Warszawy, na którym zwykle są wolne miejsca?

Parkingi podziemne sposobem na brak miejsc parkingowych

W Warszawie teoretycznie znajdziemy wiele miejsc parkingowych. Jednak w niedzielę czy święta zaparkowanie w stolicy nie jest dużym wyczynem, ale już w dni powszednie problem się pogłębia, a każdy parking – Warszawa Śródmieście jest w całości wykorzystany. Często trzeba czekać na wolne miejsce przez długi czas.

Można uniknąć takiej sytuacji, jeśli poznamy np. parking – Warszawa Centrum przy ulicy Pięknej 20, wjazd znajduje się od ulicy Kruczej – https://piekna20.parkujesz.pl/. To parking podziemny, na którym, zwykle bez trudu znajdzie się miejsce dla naszego auta, a cena 4 zł za godzinę postoju jest bardzo konkurencyjna względem innych warszawskich parkingów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj