Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane w magazynach, firmach produkcyjnych oraz w dużych sklepach budowlanych bądź meblowych. Dzięki nim łatwo przewozi się liczne towary, a także utrzymuje porządek w miejscu pracy. Niestety, wózki widłowe, tak samo jak każde inne urządzenie, czasem ulegają awarii. Jak je naprawić? Gdzie szukać części zamiennych do wózków widłowych?

  1. Wózki widłowe a serwisowanie
  2. Części do wózków widłowych – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Trudno wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie magazynu lub firmy produkcyjnej bez wózków widłowych. Popularne „widlaki” ułatwiają wykonywanie zadań pracownikom różnego szczebla, a także utrzymywanie porządku w miejscach składowania różnych towarów lub surowców. Jeżeli wózki widłowe w Twojej firmie uległy awarii, sprawdź, gdzie kupić do nich części zamienne i na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania.

Wózki widłowe a serwisowanie

Wózki widłowe są wykorzystywane w firmach produkcyjnych i na magazynach, by ułatwić transport ciężkich i dużych ładunków, a także by przyśpieszyć wykonywanie wielu prac. Dzięki nim można korzystać z magazynów wysokiego składowania i bez trudu podnosić duże ciężary na spore wysokości. Co ważne, w przypadku wózków widłowych konieczna jest ogromna dbałość o przestrzeganie przepisów BHP. Wózek powinien być w pełni bezpieczny dla użytkowników, by uchronić ich przed wypadkiem przy pracy.

Serwisowanie wózków widłowych zawsze powinno odbywać się przy wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych. Części zamienne do wózków widłowych powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, gdyż tylko one dają gwarancję, że serwis wózka widłowego zapewni dalsze niezawodne działanie urządzenia. Serwis realizuje zarówno proste naprawy, jak i bardziej wymagające usługi, jak choćby naprawa podnośnika. Dzięki temu usunie się w nim wszelkie usterki widlaka i przygotowuje się go do bezpiecznej pracy na magazynie lub w zakładzie produkcyjnym.

Części do wózków widłowych – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Części zamienne do widlaka są niezbędne, by dokonać naprawy uszkodzonego wózka. Przede wszystkim do serwisowania zawsze powinno się używać części oryginalnych pochodzących od producenta wózka. W przeciwnym razie urządzenie może szybko zepsuć się ponownie, a prawidłowe działanie może być ograniczone. Dodatkowo oryginalne podzespoły są tańsze w eksploatacji, gdyż wpływają na dłuższą żywotność wózków oraz zmniejszenie zużycia smarów i płynów.

Zamawiając części do wózków widłowych, powinno się zwrócić uwagę, na dostępność zróżnicowanego asortymentu. Kupowanie elementów do napraw widlaków w jednym sklepie umożliwia pozyskiwanie rabatów dla stałych klientów. Z tego powodu warto sprawdzić, czy sklep oferuje nie tylko nasady na widły, głowice i sterowniki, ale również koła wykonane z różnych materiałów, płyny eksploatacyjne, smary i inne elementy służące do wykonywania napraw.

Jeżeli wybiera się zakup części eksploatacyjnych do wózków widłowych wraz z serwisowaniem urządzeń, wskazane jest stawianie wyłącznie na oferty sprawdzonych partnerów. Serwisy, które działają na rynku długo i mają doświadczenie w wielu naprawach, są najlepszym wyborem dla firm. Można w nich bowiem zamówić nie tylko naprawę uszkodzonego sprzętu, ale i odnowę lakierniczą wózków widłowych lub paleciaków. Dzięki temu wózek nie tylko działa sprawnie i zapewnia pracownikom bezpieczeństwo, ale jest również zabezpieczony lakierem przed korozją i innego rodzaju uszkodzeniami. Nowy lakier gwarantuje też estetyczny wygląd wózka, co sprawia, że firma robi lepsze wrażenie na odbiorcach jej towarów i potencjalnych pracownikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj