Czym wyróżnia się nowy Ford Focus na tle konkurencji?

Kiedy w 1998 roku Ford Focus zastępował model Forda Escorta był dla kupujących wielką niewiadomą. Od jego debiutu minęły juz dwie dekady, a obecnie w salonach samochodowych Forda dostępny jest nowy Ford Focus – nowoczesne, kompaktowe auto, mające w sobie wiele uroku. Jakie atuty tego pojazdu decydują o tym, że wielu klientów chce go kupić?

Czwarta generacja modelu Forda

Nowy Ford Focus, który pojawił się na polskim rynku w lipcu 2018 roku, to czwarta generacja tego modelu. Nowe wydanie kompaktowego Forda być może nie zaskakuje wyglądem – ma dynamiczne linie i nowoczesny design, ale najważniejsze są ponadprzeciętne własności jezdne.

Samochód ten dostępny jest wyłącznie z silnikami benzynowymi, trzycylindrowymi. W gamie nowych modeli Forda zadebiutowała 6-stopniowa skrzynia automatyczna. Auto można nabyć z dwoma rodzajami tylnego zawieszenia. Nowy Ford Focus dostępny jest w kilku wersjach: standardowej, Vignale, ST-Line oraz Active, jako samochód z nadwoziem hatchback lub kombi.

Crossover w ofercie Forda

Samochody Ford Focus IV generacji dostępne są jako pięciodrzwiowe hatchbacki lub praktyczniejsze kombi, w które spokojnie zapakuje się cała rodzina. Wyraźnie w nowym Fordzie Focusie zwiększyła się przestrzeń dla pasażerów, ale niestety nie zapakujemy do niego więcej bagaży niż do dotychczasowego Focusa.

Co pod maską?

Salon Ford oferuje Forda Focusa z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 l doładowanym turbosprężarką o mocy 182 KM. Trzycylindrowy napęd i moment obrotowy 240 Nm przy 1600 obrotach. Jeden z cylindrów wyłącza się automatycznie, jeśli pełna moc nie jest potrzebna.

To bardzo dobry samochód dla różnych użytkowników, łącznie z flotami firmowymi. Wygodnie się nim jeździ, a liczne systemy bezpieczeństwa przekonują do jego zakupu. Auto to dostarcza wiele radości z jazdy i prawdopodobnie osiągnie bardzo dobre wyniki sprzedażowe. W ciągu pierwszych 6 miesięcy od jego pojawienia się na rynku, auto sprzedało ponad 42 tysiące egzemplarzy tego pojazdu. W tym czasie otrzymało również 13 różnych nagród.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/oferty-specjalne-auto-plaza/nowy-ford-focus.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj