Każdy kierowca ma obowiązek znać zasady ruchu drogowego, a przede wszystkim powinien on doskonale wiedzieć jaka prędkość panuje na konkretnym odcinku drogi.

 Motocykle, samochody osobowe oraz ciężarowe <3,5t

W obszarze niezabudowanym największą prędkość możemy rozwinąć na autostradzie, gdzie wynosi ona 140km/h oraz na drodze ekspresowej dwujezdniowej z dozwoloną prędkością 120km/h. Nasz licznik może osiągnąć maksymalnie 100km/h na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz drodze dwujezdniowej o dwóch pasach w każdą stronę. Tylko 90km/h jesteśmy w stanie pojechać na drodze zwykłej.

W obszarze zabudowanym od godziny 5:00 do godziny 23:00 wskazówka na liczniku nie powinna przekraczać 50km/h. Wyjątkiem jest czas od godziny 23:00 do godziny 5:00 gdzie możemy zwiększyć prędkość do 60km/h. W strefie zamieszkania mamy obowiązek prowadzić pojazdów o prędkości nie większej niż 20km/h.

Pozostałe pojazdy oraz zespoły pojazdów z przyczepą 

Maksymalną prędkość którą mogą osiągnąć te pojazdy wynosi 80km/h w terenie niezabudowanym na: autostradzie, drodze ekspresowej dwujezdniowej, drodze ekspresowej jednojezdniowej a także drodze dwujezdniowej o dwóch pasach w każdą stronę. Na drodze zwykłej nie powinny przekraczać 70km/h.

W obszarze zabudowanym muszą poruszać się z tą samą prędkością co motocykle, samochody osobowe oraz ciężarowe <3,5t.

Autobusy spełniające warunki określone w art. 66 ust. 5 

Maksymalna prędkość w obszarze niezabudowanym wynosi 100km/h na wszystkich drogach poza drogą zwykłą, gdzie powinna ona wynosić 90km/h.

W obszarze zabudowanym muszą poruszać się z tą samą prędkością co motocykle, samochody osobowe oraz ciężarowe <3,5t.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj