Każdemu, kto decyduje się na zakup używanego samochodu, zależy na znalezieniu sprawnego egzemplarza z niedużym przebiegiem i w dobrej cenie. Na rynek wtórny trafiają różne auta – w tym z gwarancją. Co to oznacza w praktyce?

Używane auto z gwarancją – czyli jakie?

Oferty obejmujące używane samochody na sprzedaż bardzo często dotyczą aut z gwarancją. Takie rozwiązanie ma na celu przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców i zapewnić ich o bezpieczeństwie transakcji. Trzeba przy tym pamiętać o bardzo ważnej sprawie, a mianowicie takiej, aby gwarancji na używany samochód nie mylić z gwarancją producenta. Jest ona bowiem udzielana przez komis lub salon i odnosi się do konkretnych usterek, jakie w jej ramach można naprawić. Sprzedawcy różnie konstruują umowy, dlatego zawsze należy dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji.

Gwarancja na używany samochód – na co zwrócić uwagę?

Eksperci z salonu Używane Jak Nowe przypominają, że zasady umowy gwarancyjnej zależą nie tylko od marki i modelu samochodu, ale również od jego wieku oraz przebiegu. Zazwyczaj w rachubę wchodzą tu maksymalnie piętnastoletnie pojazdy z przebiegiem nie większym niż 300 tys. km, niemniej oczywiście to wcale nie musi być regułą. Ochrona obowiązuje przez określony czas – przeważnie do roku od dnia zakupu samochodu. Stosowne naprawy są wykonywane tylko w wyznaczonych przez sprzedawcę warsztatach albo autoryzowanych serwisach. Naprawa w miejscu spoza tej listy lub na własną rękę może się skończyć utratą gwarancji.

Używane auto z gwarancją – jak kupić dobrze?

Gwarancja na używany samochód to spore udogodnienie, które w wielu sytuacjach okazuje się pomocne i pomaga zaoszczędzić na wydatkach związanych z serwisem. Rzecz jasna wybór odpowiedniego auta ma w tym kontekście ogromne znaczenie. Przede wszystkim powinno być ono sprawne technicznie, mile widziany jest też mniejszy przebieg. Bardziej opłaca się celować w popularne marki i modele, ponieważ łatwiej do nich dostać części zamienne, a naprawy są tańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj