Honda Civic to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli samochodów osobowych klasy kompaktowej z oferty japońskiego koncernu motoryzacyjnego Honda Motor Company. Samochód ten produkowany jest od 1972 roku i zastąpił modele N360 oraz N600. Od 2017 roku w Europie dostępna jest nowa Honda Civic 10. generacji. W 2019 roku przeszła ona nieznaczny lifting. Na czym polegały zmiany?

  1. generacja ostatnią europejską Hondą Civic

W 2015 roku japoński producent Honda po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował sedana Honda Civic X w Los Angeles. Miało to miejsce na rok przed premierą na rynku europejskim. Sylwetka samochodu w stosunku do wcześniejszej generacji Civica rzeczywiście uległa zmianie. Dziś jest smukła i ma łagodnie opadającą linię dachu.

W Europie miłośnicy Hondy Civic musieli dłużej poczekać na dziesiąte wcielenie tego modelu. Zadebiutował on we wrześniu 2016 roku we Frankfurcie, ale do oferty trafił dopiero w 2017 roku. Nowa Honda Civic jest zarazem ostatnią europejską Hondą. Trwająca w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon produkcja Hondy Civic ma się zakończyć w 2021 roku. Zbiegnie się to w czasie z wydaniem 11. generacji tego samochodu. Nowa Honda Civic ma być importowana do Europy z japońskich zakładów marki.

Lifting Civica z 2019 roku

W 4 lata po światowym debiucie rynkowym Hondy Civic 10. generacji, producent zdecydował się na jej nieznaczny lifting. Nowy model do złudzenia przypomina swoją wcześniejszą wersję, choć wprawne oko zauważy pewne modyfikacje.

Między innymi są one związane z przednim zderzakiem. Nieco go zmieniono. Lifting nowej Hondy Civic objął również wnętrze pojazdu. Kokpit nie został szczególnie zmodyfikowany, jest nadal prosty w obsłudze. Dość spokojną stylistykę tego elementu urozmaicono kilkoma załamującymi się liniami i przetłoczeniami. Znalazły się tu manualne przełączniki klimatyzacji – wynikiem liftingu są te od regulacji siły nawiewu. Obok dotykowego ekranu nowa Honda Civic ma pokrętło do regulowania głośności radia, zamiast wcześniej wykorzystywanych przycisków. W najbogatszej wersji wyposażenia w nowej Hondzie Civic dodano elektryczne sterowanie fotela kierowcy.

Słowem, w ofercie Hondy nadal dostępny jest ten sam, lubiany przez klientów model Civica, co dotychczas.

https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/samochody-nowe/modele/nowy-civic-5d/informacje-ogolne.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj