Używany samochód można kupić nie tylko od osoby prywatnej lub w komisie, ale także w salonie mającym w ofercie pojazdy z drugiej ręki. Czy taka inwestycja się opłaca? O czym warto wiedzieć przed jej zawarciem?

Używany samochód od dealera – zalety transakcji

Największą zaletą używanych samochodów sprzedawanych przez autoryzowanych dealerów takich jak np. diler Forda i innych jest to, że są objęte gwarancją sprzedawcy. Nie należy jej utożsamiać z gwarancją producenta, gdyż są to dwie odrębne umowy. Przyznanie gwarancji dealerskiej jest indywidualną sprawą każdego sprzedawcy – to również on kształtuje jej warunki. Wszystkie auta wystawiane na sprzedaż w sprawdzonych salonach są skrupulatnie sprawdzane pod kątem technicznym oraz prawnym, co zapewnia kupującemu bezpieczeństwo transakcji. Dużym udogodnieniem dla nabywców jest również to, że wszelakie dokumenty niezbędne do zawarcia transakcji przygotowuje sprzedawca. Kupujący może liczyć na profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach transakcji.

Jak wybrać używany samochód od dealera?

Eksperci z salonu Autoplaza radzą, aby przy wyborze używanego samochodu kierować się indywidualnymi przesłankami. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad przeznaczeniem samochodu – czy ma on służyć np. rodzinie, czy osobie poruszającej się głównie po miejskich ulicach. Sposób finansowania zakupu samochodu także ma ogromne znaczenie w omawianym kontekście – najlepszym rozwiązaniem jest kupno pojazdu za gotówkę, ale jak wiadomo, nie zawsze taka opcja wchodzi w rachubę. Solidne samochody od autoryzowanych dealerów nie powinny być drogie w utrzymaniu – o tym z kolei decydują rozmaite czynniki. Wydatki związane z eksploatacją samochodu to nie tylko paliwo, ale również m.in. ubezpieczenie oraz serwis. Ważną rolę odgrywa dostępność części, dlatego najlepiej stawiać na popularne marki i modele – w tym przypadku nie ma bowiem problemów z nabyciem komponentów, oryginalnych lub zamiennych. Im bardziej przystępne są części zamienne, tym mniej kosztują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj