Samochody dostawcze cieszą się ogromnym zainteresowaniem w szczególności wśród osób prowadzących działalność biznesową. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup egzemplarza z rynku wtórnego, za czym oczywiście przemawiają głównie względy finansowe.

Używane auto dostawcze – dlaczego warto?

W używany samochód dostawczy taki jak Ford Transit czy inny model warto zainwestować przede wszystkim dlatego, że jest on tańszy niż nowy pojazd. Jak jednak podkreślają klienci salonu Autoplaza, na tym nie kończą się zalety dostawczaków z drugiej ręki. Na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce nie brakuje atrakcyjnych ofert w tym zakresie, dzięki czemu pojazd da się bez problemu dopasować do potrzeb danej firmy. Poza tym poniesione na ten cel wydatki można zaliczyć do kosztów utrzymania przychodu, co daje korzyści podatkowe. Wśród używanych dostawczaków sporo jest poleasingowych egzemplarzy – to też niezła opcja, ale pod warunkiem, że samochód jest w dobrym stanie technicznym i ma stosunkowo nieduży przebieg.

Używane auto dostawcze – jak wybrać najlepsze?

Przedsiębiorcy szukający samochodu dostawczego do swojej firmy chętnie inwestują w popularne modele takie jak np. Ford Transit Connect. Łatwiej jest wówczas dostać niezbędne części, kiedy auto wymaga naprawy. Im lepiej dostępne są komponenty, tym mniej kosztują, a to znajduje odzwierciedlenie w wysokości rachunków z warsztatów. Najlepszy samochód dostawczy to taki, który jest dopasowany do profilu działalności konkretnej firmy. Kluczowe znaczenie w tym kontekście ma to, co i w jakiej ilości będzie przewożone dostawczakiem. Właściciel firmy powinien mieć też na uwadze preferencje i uprawnienia osoby, która będzie najczęściej zasiadać za kółkiem. W przypadku samochodów dostawczych do 3,5 tony wystarczy mieć prawo jazdy kat. B. Oczywiście istotne są również takie kwestie jak np. przestrzeń ładunkowa czy sposób otwierania drzwi. Auto musi być funkcjonalne i w jak najwyższym stopniu ułatwiać wykonywanie poszczególnych zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj