Car sharing to pojęcie nowe dla większości Polaków, a oznacza współdzielenie się samochodem. Na polskim rynku takie usługi są już świadczone w wielu lokalizacjach, między innymi w Warszawie. Niezmotoryzowani mieszkańcy oraz ci, którzy z różnych powodów chcieliby zrezygnować z posiadania własnego samochodu, ale chcą mieć możliwość pożyczyć auto raz na jakiś czas, z pewnością docenią zalety car sharingu.

Czym jest car sharing?

W dosłownym rozumieniu usługa car sharingu polega na krótkoterminowym wynajmie auta, czyli dzieleniu się jednym samochodem przez wielu użytkowników. Car sharing nie jest jedyną usługą świadczoną przez wypożyczalnie samochodów. Upraszcza on proces wypożyczenia auta oraz dostosowania go do wymagań konkretnego użytkownika. W car sharingu samochód wynajmuje się za pośrednictwem specjalnej aplikacji, jaką należy zainstalować na smartfonie. Zakłada się w niej darmowe konto i przesyła wymagane dokumenty. Później można już, przy użyciu mapy, znajdować samochody w ramach usługi car sharing danej sieci i rezerwować je do wynajęcia.

Car sharingu działa między innymi w stolicy. Samochody na minuty w Warszawie dostępne są w ramach sieci Panek CS. Dlaczego warto skorzystać z takich usług?

Zalety car sharingu na przykładzie Warszawy

Prostota korzystania z usług krótkoterminowego wynajmu auta, dostępność samochodów przez całą dobę, w różnych miejscach w danym mieście, jak i brak wymagających uwagi i czasu formalności do dopełnienia przy korzystaniu z car sharingu powodują, że jest to bardzo atrakcyjna propozycja.

Wypożyczanie samochodów na minuty jest też i tanie – płaci się albo za czas wynajęcia samochodu, albo za przejechane kilometry. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji w telefonie. Panek CS zsynchronizował nawet otwieranie wynajmowanych na minuty w Warszawie samochodów z aplikacją na smartfona. Ogromną zaletą car sharingu, w porównaniu na przykład z wypożyczalnią lub taksówkami, jest konkurencyjna wysokość opłat za korzystanie z wynajętego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj