Gdy zima nie odpuszcza, nie odpuszczają również najbardziej wytrwali biegacze. Realizowanie planu treningowego zimą nie tylko jest dla naszego organizmu zdrowe, ale wbrew niektórym opiniom również bardzo bezpieczne, pod warunkiem przygotowania się na to w odpowiedni sposób. Treningi w zimie bowiem różnią się mocno od tych, które przeprowadzamy latem, rzecz jasna głównie z powodu bardzo niskich temperatur.

Ciepłe rękawiczki i czapka

Ciepłe rękawiczki oraz czapka to absolutna podstawa. To właśnie poprzez nasze dłonie oraz głowę ucieka najwięcej ciepła. Właśnie dlatego te miejsca trzeba najbardziej chronić. Rękawiczki oraz czapka z materiałów termicznych pozwolą nam na zachowanie odpowiedniej ciepłoty ciała również przy bardzo długich treningach. Pamiętajmy jednak, albo na trening nie ubrać się zbyt ciepło. W momencie wyjścia z domu powinno być nam nieco chłodno.

Buty zimowe do biegania

Jeżeli za oknem panują siarczyste mrozy, występują również opady atmosferyczne takie jak śnieg, ubranie standardowych butów wiosennych nie będzie dobrym wyborem. Przemoknięcie butów w zimowej aurze może skończyć się chorobą. Odpowiednie buty zimowe wraz z wygodnymi i przede wszystkim ciepłymi skarpetkami to absolutna podstawa jeżeli chcemy czuć się wygodnie i komfortowo, a także zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie rozchorować się po kilku treningach. Dodatkowo letnie buty do biegania szybko zniszczą się na mrozie, co też może być argumentem za zakupem solidnych butów zimowych.

Dlaczego warto zainwestować w kominiarkę lub komin?

Kominiarka termoaktywna lub też komin doskonale chronić będzie nasze drogi oddechowe. W przypadku kiedy temperatura spada poniżej zera, szczególnie znaczące jest zadbanie o to, aby do naszych płuc nie dostawało się zbyt mroźne powietrze. Komin lub kominiarka dodatkowo chronić może naszą twarz przed przemarznięciem. To zwykle może skutkować pęknięciami i wysuszeniem skóry, a u osób szczególnie wrażliwych na przykład pojawianiem się zajadów. To właśnie dlatego kominiarka do biegania jest doskonałym pomysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj