Podczas transportu materiałów, które łatwo mogą ulec zniszczeniu, warto zadbać o należyte zabezpieczenie towaru w ciężarówce. W czasie transportu takie ładunki mogą chronić poduszki powietrzne, nazywane również workami sztauerskimi lub workami powietrznymi. Czym one są, jakie rodzaje takich poduszek – worków można zastosować przy zabezpieczaniu ładunku w transporcie?

Element zabezpieczenia towarów

Od niedawna w transporcie wykorzystywany jest nowoczesny sposób ochrony różnego rodzaju ładunków przy przewozie. Mowa tu o zastosowaniu worków sztauerskich, inaczej poduszek lub worków powietrznych. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona ładunków przed przesuwaniem się i uszkodzeniami różnego rodzaju. Worki te cechuje wysoka elastyczność, dlatego łatwo przylegają do ładunku. Są lekkie, ale mają dużą wytrzymałość – nawet do 40 ton. Będą odporne na wilgoć i na skrajne warunki atmosferyczne. Wytrzymają temperaturę z przedziału od -25 stopni Celsjusza do nawet +65 stopni.

Dzięki zastosowaniu worków sztauerskich przy zabezpieczaniu ładunków naszykowanych do przewozu szybko i łatwo je załadujemy, a przy tym unikniemy w przyszłości ewentualnych reklamacji ze strony odbiorców. W zależności od modelu takie worki mogą być zastosowane powtórnie. Zmniejsza się więc automatycznie koszt nabycia nowych środków ochronnych. Można poddawać je w 100 proc. recyklingowi.

3 modele worków sztauerskich

W zastosowaniu są różne rodzaje poduszek powietrznych. Są modele light, medium oraz heavy. Model light worków do zabezpieczeń znajduje zastosowanie przy przewozie ładunków lekkich, jak sama nazwa wskazuje. Tego rodzaju worki sztauerskie można wykorzystywać w kontenerach i w samochodach ciężarowych. Charakteryzują się tym, że wytrzymują nacisk tylko do 12 T. Takie worki produkuje firma PRO-TRANS w trzech rodzajach: Flex, Light i Light Plastic.

Modele Medium worków sztauerskich są bardziej wytrzymałe – wytrzymują nacisk do 23 ton. Stosuje się je do zabezpieczania ładunków ciężkich. O ile worki Light są oznaczane zielonym paskiem, to worki Medium oznacza się paskiem czerwonym.

Ostatnie z rodzajów poduszek powietrznych są modele Heavy – bardzo wytrzymałe, do zabezpieczeń w kontenerach do ochrony ładunków podczas długotrwałego transportu w ekstremalnych warunkach. Wytrzymują nacisk do 40 ton i oznaczone są paskami niebieskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj