Jeśli mielibyśmy kierować się stereotypami, powinniśmy omijać szerokim łukiem auta poleasingowe i pokontraktowe. Najczęściej są one postrzegane jako mocno wyeksploatowane, w kiepskim stanie, wielokrotnie „klepane”, z wysokim przebiegiem, ale za to niską ceną. Nie zawsze jednak tak musi być. Można kupić korzystnie auta używane z gwarancją, które będą jak nowe, na podstawie umowy leasingowej. Na co zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Stan techniczny najważniejszy

Biorąc pod uwagę zakup danego auta poleasingowego, należy sprawdzić stan techniczny tego pojazdu. Wpływ na niego ma nie tylko styl jazdy prezentowany przez leasingodawcę, ale też jakość obsługi, czyli to, czy leasingodawca zajmował się sam serwisem. Jeśli samochód poleasingowy był pod „opieką” ASO, gdzie dokonywane były wszystkie przeglądy serwisowe i ewentualne naprawy, można prześledzić jego historię w książce serwisowej. To duże ułatwienie dla każdego potencjalnego kupującego, ponieważ od razu wie on, czy samochód uczestniczył w wypadkach i kolizjach oraz jakie naprawy były w nim wykonywane. Daje to obraz stanu technicznego pojazdu.

Na uwagę zasługuje też przebieg kupowanego auta poleasingowego. Niestety, nieuczciwi handlarze cofają liczniki takich samochodów, aby lepiej wyglądały one w ogłoszeniach sprzedaży. Obecnie można już sprawdzić w centralnych rejestrach rzeczywisty przebieg pojazdu, a złapanie kogokolwiek na „przekręcaniu” licznika może poskutkować odpowiedzialnością karną dla takiej osoby.

Kupujmy samochody z gwarancją

Najlepiej od razu sprawdzić w niezależnym serwisie lub z pomocą zaufanego mechanika, w jakim stanie technicznym jest dany samochód. Dobrym rozwiązaniem są auta używane z gwarancją, np. te, które oferuje firma UJN (https://www.uzywanejaknowe.pl/). Kupujący może mieć pewność, że taki używany samochód, np. Honda z Warszawy, nie będzie pochodził od anonimowego handlarza, ale od firmy, która bardzo dokładnie sprawdza historię auta. Chodzi zarówno o weryfikację pod względem prawnym, jak i dokładny przegląd mechaniczny.

Firma dokonuje w obecności klienta pomiaru grubości warstwy lakierniczej auta. Gwarancja udzielana na używane samochody jest gwarancją bezpieczeństwa i niezawodności. Może być półroczna, a nawet roczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj