Przygotowanie do wyjazdu

Każdy dzień pracy w firmie kurierskiej rozpoczyna się od sortowania przesyłek i przypisaniem ich do poszczególnych rejonów. Po jego zakończeniu każdy kurier otrzymuje tzw. deliwer czyli listę wszystkich przesyłek danego dnia. Ułatwia to planowanie pracy, zawiera bowiem informacje dotyczące odbiorcy, numeru telefonu czy kwoty pobrania. Gdy załadujemy już swoje auto wówczas możemy ruszać w trasę. Proces ten trwa około 2 godzin.

Na rejonie

Najważniejszym zadaniem kuriera jest doręczanie przesyłek oraz ich odbiór. Nie byłoby to możliwe bez skanera. Pokazuje on postępy naszej pracy oraz informuje o punktach gdzie należy danego dnia odebrać przesyłki. Podczas jednego dnia kurier wykonuje dodatkowo dziesiątki telefonów w celu skutecznego doręczenia przesyłki. Gdy wykonamy już wszystkie zlecenia możemy kierować się w stronę magazynu.

Zakończenie dnia

Do obowiązków kuriera należy również rozładowanie auta oraz rozliczenie się posiadanych dokumentów oraz pobrań. W zależności od ilości przesyłek proces ten może trwać od 30 min do 1,5 godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj