wynajem magazynu

Wynajem magazynu to kwestia, z którą musi się liczyć większość przedsiębiorstw, używających przestrzeni do magazynowania swoich towarów czy maszyn. Wynajęcie obiektu wcale nie należy do spraw najprostszych i wymaga zapoznania się z kilkoma ważnymi zasadami.

Przestrzeń magazynowa ma bez wątpienia bardzo duży wpływ na odpowiednie funkcjonowanie przedsiębiorstwa w wielu branżach. Firmy działające w sektorze produkcji, handlu czy transportu, powinny dużą wagę przykładać do zagadnień związanych z logistyką. Wynajem magazynu, załadunek towarów to kwestie, które odgrywają główną rolę w różnego rodzaju procesach.

Hale i magazyny – ich rola w działalności gospodarczej

Właściwe magazynowanie towarów jest jednym z ważniejszych czynników prawidłowego prosperowania firm. Magazyny logistyczne ułatwiają zarządzanie towarem i ich bieżącym kontrolowaniem. Właściwe planowanie jest kluczem do sukcesu i pozwala na sporę oszczędności.

Czasami warto zdecydować się na pomoc specjalistycznych firm, które mogą pomóc w kwestii wynajmu powierzchni magazynowej. Jest to nierzadko bardzo duża pomoc, dla przedstawicieli firm.

Magazyn dostosowany do określonych potrzeb

Bardzo dużym błędem, popełnianym przed przedsiębiorców jest niedopasowanie magazynu do indywidualnych potrzeb firmy. Magazyny do wynajęcia charakteryzują się różnorodnością, jeżeli chodzi o konstrukcję i wielkość.

Przed samym wyborem obiektu, warto bardzo ściśle określić potrzeby firmy, aby wybrać jak najbardziej dopasowany wariant.

Wynajęcie zbyt dużej lub zbyt małej powierzchni może być tak samo groźne. Wiąże się to z niepotrzebnymi, dodatkowymi wydatkami, co w dłuższej perspektywie znacznie zaniży wyniki firmy.

Bardzo ważnym aspektem jest lokalizacja. Wynajem powierzchni magazynowej to czynność, w której pod uwagę każdy właściciel firmy powinien brać to, czy potencjalny klient nie będzie miał problemu z dotarciem do danego punktu. Magazyn logistyczny zlokalizowany w dogodnym punkcie może przyczynić się do znacznych wzrostów firmy.

Jaki czas potrzebny jest na wynajęcie magazynu?

Znalezienie oferty dopasowanej do potrzeb danego przedsiębiorstwa wymaga zazwyczaj sporo czasu. Co prawda ilość ofert na rynku jest bardzo duża, jednak nie oznacza to, że wszystkie ogłoszenia będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. Należy przygotować się na poszukiwania, które mogą trwać od kilku do kilkunastu miesięcy.

Warto więc zacząć rozglądać się za odpowiednim magazynem jeszcze przed wystąpieniem konieczności jego posiadania lub zmiany.

Odpowiednio wcześnie rozpoczęte poszukiwania mogą również skutkować większą ilością czasu na negocjacje z posiadaczem magazynu. Ostateczna cena wynajmu może być o wiele niższa niż początkowa wartość, o ile poświęcimy odpowiednią ilość czasu na negocjację.

Firma logistyczna – dlaczego może się przydać?

Jeżeli Twoją mocną stroną nie jest logistyka, warto również przemyśleć współpracę z firmami, które specjalizują się w tej dziedzinie. Takie posunięcie może przynieść ze sobą wiele pozytywnych zmian. Jest to dość wygodna opcja, dzięki której nie tylko zaoszczędzamy czas, lecz też pieniądze.

Przede wszystkim należy określić wszystkie punkty strategiczne firmy i wszelkie procesy, które najwięcej kosztują i są najbardziej czasochłonne. Dobra firma logistyczna zajmie się wszystkimi kwestiami i pomoże dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Da również wskazówki na temat tego jakiej przestrzeni magazynowej potrzebuje przedsiębiorstwo.

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Istnieje kilka czynników, na które warto zwracać uwagę przy wynajmie magazynu. Poniżej wymienimy te najważniejsze.

Sposób wynajmu magazynu

Wynajem powierzchni magazynowej to spore przedsięwzięcie, które definiuje pracę firmy przez dłuższy okres czasu. W przypadku najmu przedsiębiorstwo zazwyczaj ma do wyboru cały budynek, co wiąże się z nieograniczoną swobodą w zarządzaniu dostępną przestrzenią.

Takie rozwiązanie wymaga jednak zatrudnienia personelu magazynowego, oraz wyposażenia magazynowego.

Innym, korzystnym rozwiązaniem może być np. wynajęcie określonej przestrzeni lub np. pojedynczych miejsc paletowych. Taki wariant słynie z niezwykłej elastyczności i znacznej redukcji kosztów.

Magazyn logistyka – ilość miejsca magazynowego

Magazyny do wynajęcia charakteryzują się dużą rozpiętością jeżeli chodzi o wielkość i kształt. Z perspektywy rozwiązań logistycznych jest to bardzo ważny parametr. Powierzchnia magazynowa powinna być dopasowana do ilości towarów i ich gabarytów. Należy wziąć pod uwagę okresy wzmożonej dystrybucji lub produkcji, gdy asortymentu może być znacznie więcej niż zazwyczaj. Jeżeli mamy wątpliwości co do dostępnej przestrzeni magazynowej, warto dopytać o warunki jej potencjalnego powiększenia.

Cena magazynowania

Niezależnie od przedsiębiorstwa, ważnym czynnikiem, który wpływa na wybór oferty jest oczywiście cena. Dobry wyjściem jest, gdy uzależniona jest ona od ilości przechowywanych towarów. Nie płacimy wtedy, gdy nie magazynujemy w hali żadnych produktów. Należy również zwracać uwagę na podejrzanie tanie obiekty. Mogą czaić się za nimi poważne wady, złe warunki panujące na magazynie lub inne niedogodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj