O zawodnikach sztuk walki mówi się, że im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu. Oczywiście chyba nie trzeba być wielkim myślicielem, by zrozumieć prosty przekaz tego przysłowia. Dlaczego wspominamy jednak na temat w materiale dla przedsiębiorców? Otóż odpowiedź może być prosta, lecz jest o wiele bardziej złożona. Otóż chodzi konkretnie o zarządzanie flotą w biznesie i przekazanie wszystkich informacji na temat dostosowania monitoringu GPS w taki sposób, by zapewniał on maksymalne oszczędności.

Ile firma może zaoszczędzić i kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązania? Czy każdy przedsiębiorca powinien montować monitoring GPS do samochodów służbowych? Spieszymy z odpowiedziami, które bez wątpienia ułatwią większości osób podjęcie ostatecznej decyzji. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Kiedy montować monitoring GPS?

Jeżeli dysponujesz jedynie 1 lub maksymalnie 3 pojazdami służbowymi, nie potrzebujesz super zaawansowanych systemów, ponieważ raporty również nie będą skomplikowane do analiz. Czy to znaczy, że nie warto zamontować modułu GPS? Otóż jest on podstawą i doskonałym zabezpieczeniem, więc powiedzmy sobie szczerze, że jest to definitywna podstawa. Im więcej maszyn, tym bardziej zaawansowanego sprzętu potrzebujesz.

Ile można zaoszczędzić?

To zależy od ilości samochodów. Musisz jednak pamiętać, że im będziesz mieć ich więcej, tym więcej zaoszczędzonych środków. Biorąc pod uwagę paliwo i części eksploatacyjne lub nawet samą wartość auta, na jednym pojeździe jesteś w stanie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Oznacza to, że raz do roku możesz dodatkowo wynagrodzić swoich pracowników lub nawet przeprowadzić mocną kampanię marketingową. Jak widać, niewielka zmiana i ogromne różnice. Do tego im więcej samochodów, tym większe oszczędności jednostkowe jesteś w stanie wygenerować.

Jak z niego korzystać?

Montaż monitoringu to jedno, lecz korzystanie z niego to już zupełnie inna działka. Jeśli ktoś prowadził firmę i starał się być aktywnym szefem, na pewno zdaje sobie sprawę z ilości obowiązków. Nie zawsze starczy czasu na to, by po prostu usiąść nad raportami wygenerowanymi przez system, by dokładnie je przeanalizować. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że jest to obowiązkowy element, jeśli zależy Ci na efektywności zamontowanego systemu. W innym wypadku będą to jedynie zmarnowane pieniądze. Nie musisz jednak obawiać się, że zajmie to mnóstwo czasu, ponieważ większość procesów jest zautomatyzowana, a Ty dostajesz wszystkie informacje czarno, na białym.

Artykuł powstał we współpracy z satisgps.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj