Efektywność operacyjna floty samochodów dostawczych, ciężarowych lub busów zależy w dużej mierze od tego, jak często trzeba je tankować. Konieczność częstego zatrzymywania się na stacjach paliw oznacza wydłużenie podróży i większe wydatki. Na szczęście, można łatwo poprawić ten stan rzeczy dzięki powiększonym zbiornikom paliwa.

Dlaczego warto wyposażyć pojazdy ze swojej floty w powiększone zbiorniki paliwa?

Zużycie paliwa w samochodzie – osobowym, dostawczym, busie, ciężarowym i jakimkolwiek innym – z silnikiem spalinowym zależy od takich czynników, jak: styl jazdy kierowcy, masa załadunku, natężenie ruchu drogowego, warunki atmosferyczne, trasa i wiele innych. Jednakże nawet najoszczędniejsza jazda wymagać będzie częstego tankowania, jeśli podstawowy zbiornik paliwa jest niewielki. Dlatego warto wyposażyć pojazdy ze swojej floty w powiększone zbiorniki paliwa.

Powiększony zbiornik paliwa – co to takiego?

Czym właściwie jest powiększony zbiornik paliwa? To nic innego, jak dodatkowy zbiornik paliwa, montowany w samochodzie dostawczym, busie lub samochodzie ciężarowym, dostosowany do konkretnego modelu pojazdu. Umożliwia on przejechanie dłuższej trasy, niż tylko z wykorzystaniem zapasu paliwa z podstawowego zbiornika. Dzięki temu kierowcy mogą rzadziej zatrzymywać się na stacjach, a flota działa bardziej efektywnie. Dodatkowe zbiorniki paliwazainstalować można w samochodach dostawczych, busach i ciężarowych takich marek, jak: Mercedes, Renault, Volkswagen, Iveco, Nissan, MAN, Ford, Hyundai, Fiat, Citroen, Peugeot, Opel czy Scania. Zawsze są one idealnie dopasowane do danego modelu auta, co zapewnia bezawaryjną i bezpieczną eksploatację.

Powiększony zbiornik paliwa – jakie korzyści?

Główną korzyścią płynącą z zamontowania dodatkowego zbiornika jest to, że pozwala on na zmniejszenie kosztów, a co za tym idzie – zwiększenie dochodów z floty. Przykładowo, można jednorazowo zatankować większą ilość paliwa na tańszych stacjach w Polsce przed wyjazdem do krajów zachodnich, gdzie ceny paliw są wyższe. Innymi słowy, montaż dodatkowego zbiornika paliwa do samochodów ciężarowych, dostawczych czy busów generuje znaczną oszczędność zwłaszcza w sytuacji, kiedy pojazdy z Twojej firmy pokonują dalekie trasy.

Rozwiązanie to pozwala także na ułatwienie zarządzania flotą. Dzięki powiększonemu zbiornikowi paliwa można w bardziej ekonomiczny sposób zaplanować trasę swojego pracownika i tankowanie, wybierając konkretną stację. Dodatkowe zbiorniki na paliwo dają też gwarancję przejechania bardzo dalekiej trasy bez koniecznych przerw na stacji benzynowej. Dzięki niemu kierowcy unikną częstego męczącego stania w długich kolejkach na stacjach przy ruchliwych trasach. Efektem zainwestowania w takie rozwiązanie jest zatem oszczędność pracy i kosztów oraz podniesienie jakości usług. Zainstalowawszy w samochodzie zbiornik paliwa o pojemności od 80 do nawet 300 litrów, można znacznie łatwiej planować dalekie wyjazdy, ponieważ przejechanie dalekiej trasy będzie możliwe „na jednym baku”.

Czy powiększony zbiornik paliwa jest bezpieczny?

Każdy świadomy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest sprawność oraz jakość układu paliwowego w pojeździe, zwłaszcza jego szczelność. W naturalny sposób nasuwa się zatem pytanie o bezpieczeństwo montażu powiększonego zbiornika paliwa. Na szczęście, nie ma powodów, by żywić obawy w tym zakresie.

Produkty z tej kategorii odznaczają się najwyższą jakością. Poszczególne zbiorniki wykonywane są z utwardzonego aluminium. Jest ono materiałem zdecydowanie najlepiej nadającym się do przechowywania paliwa. Cechuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i daje pewność niezawodnej pracy. Oczywiście montaż powiększonego zbiornika jest stuprocentowo zgodny z prawem – jego legalność poparta jest kompletem dokumentów homologacyjnych oraz certyfikatami jakości. Produkty objęte są także dwuletnią gwarancją.

Co ważne, aluminiowy zbiornik paliwa produkowany jest na zamówienie pod konkretny model samochodu. Instalacja nie wymaga wprowadzania modyfikacji do auta, dzięki czemu nie następuje naruszenie konstrukcji podwozia. Poruszanie się samochodem z powiększonym zbiornikiem paliwa jest więc dokładnie tak samo bezpieczne, jak jazda autem wyposażonym tylko w podstawowy zbiornik. 

Powiększony zbiornik paliwa – podsumowanie

Montaż dodatkowych zbiorników paliwa w samochodach dostawczych, ciężarowych oraz busach to znakomite rozwiązanie dla Twojej floty! Znacząco poprawia efektywność operacyjną, umożliwia planowanie dłuższych podróży i zmniejsza częstotliwość tankowania. Dodatkowo podnosi komfort pracy samych kierowców, a przy tym jest zupełnie bezpieczny. Nie należy oczywiście zapominać o oszczędnościach, które pozytywnie przełożą się na zyski Twojej firmy.

Mówiąc krótko, jest to bardzo opłacalna inwestycja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj