Za zakupem samochodu z rynku wtórnego przemawiają głównie aspekty finansowe oraz duża ilość i różnorodność ofert. Aby jednak nie nabyć przysłowiowego kota w worku, trzeba zachować ostrożność i pamiętać o paru istotnych kwestiach.

Selekcja ogłoszeń

Zakup używanego samochodu to w praktyce spore wyzwanie, dlatego w pierwszej kolejności należy określić własne oczekiwania wobec takiego pojazdu oraz swoje możliwości finansowe. Warto przy tym pamiętać, że najtańsze są auta starsze lub w niezbyt dobrym stanie technicznym. Jeśli zatem ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, musi liczyć się ze znacznymi wydatkami w warsztacie. Przeglądając ogłoszenia, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na ich zawartość oraz na fotografie przedstawiające samochód. Wskazana jest tu ostrożność, ponieważ niestety nie wszyscy sprzedawcy podchodzą do tematu uczciwie.

Stawiaj na znane marki

Jak radzą eksperci z salonu Honda Plaza, najbardziej opłaca się kupować używane auta sygnowane znanymi markami. Popularne modele mają ten ogromny plus, że łatwo do nich kupić części. Honda Civic i inne samochody cieszące się mianem kultowych są pod tym względem najmniej problematyczne. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na naprawach.

Dokładne oględziny

Decydując się na zakup auta z drugiej ręki, trzeba sprawdzić przynajmniej kilka egzemplarzy, aby wybrać ten najlepszy. Sprzedawca powinien udostępnić wszystkie dokumenty potwierdzające pochodzenie oraz historię serwisową pojazdu i przebieg. W trakcie oględzin należy uważnie przyjrzeć się m.in. lakierowi, nadwoziu, kierownicy, gałce zmiany biegów, fotelom oraz okładzinom pedałów. Nie wolno też zapomnieć o zajrzeniu pod maskę i obejrzeniu opon.

Bez jazdy próbnej ani rusz

Oględziny trzeba obowiązkowo połączyć z jazdą próbną, która jest doskonałą okazją do sprawdzenia, jak samochód zachowuje się w trasie. Przy okazji można też pokusić się o zabranie auta do zaufanego warsztatu, gdzie jego stan dokładnie sprawdzą fachowcy. Kalkuluje się nieco w to zainwestować, gdyż pozwoli to uniknąć niepotrzebnych wydatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj