Od odpowiednio zabezpieczonego i sprawnie przetransportowanego sprzętu AGD zależy jego funkcjonalność i estetyczny wygląd. Dlatego planując przewiezienie lodówki, zmywarki, pralki czy kuchenki, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Demontaż urządzeń

W trakcie przenoszenia oraz przewozu urządzenia są narażone na uszkodzenia, pęknięcia czy zarysowania. Jeśli więc to możliwe, warto je zdemontować lub przynajmniej wyjąć i właściwie zabezpieczyć ich ruchome elementy. Transport sprzętu w częściach jest bezpieczniejszy. W przypadku lodówko-zamrażarki zaleca się wyjęcie szklanych półek i szuflad, natomiast kuchenki gazowej – demontaż palników.

Jeżeli chodzi o zlecenia transportowe, należy też pamiętać, aby każdy ze sprzętów był w środku pusty. Lodówkę, zamrażalnik, pralkę czy piekarnik trzeba więc koniecznie opróżnić z przechowywanych wcześniej produktów i przedmiotów.

Solidne zabezpieczenie sprzętu

Bardzo ważną kwestią jest właściwe zapakowanie sprzętu. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły ochronne, takie jak folia stretchowa i bąbelkowa, taśma pakowa, styropian oraz wytrzymałe opakowania kartonowe. Mniejsze przedmioty lub elementy można umieścić w pudełkach tekturowych albo plastikowych, które potem warto owinąć taśmą. Trzeba zwrócić szczególną uwagę solidne zabezpieczenie styropianem rogów i krawędzi urządzeń.

Ostrożne przenoszenie i transportowanie sprzętu AGD

Należy też pamiętać o prawidłowym i bardzo ostrożnym przenoszeniu urządzeń. AGD najlepiej przenieść w pozycji pionowej, ewentualnie lekko pochylonej. Wymogi te dotyczą szczególnie lodówek i zamrażarek, posiadających w środku płyny chłodzące. W przypadku niewłaściwego transportu płyny mogą się wylać i uszkodzić delikatne elementy sprzętu. Wszystkie przedmioty należy solidnie zamocować w samochodzie, spinając go specjalnymi pasami.

Po wniesieniu sprzętu do mieszkania nie zaleca się jego natychmiastowego włączania. Najlepiej odczekać kilka albo kilkanaście godzin i dopiero po tym czasie podłączyć urządzenia. To szczególnie istotne w chłodziarkach i zamrażarkach, w których krążące oleje i płyny chłodzące muszą równomiernie wypełnić kanały. Obowiązek ten dotyczy też pralek, ponieważ woda znajdująca się w środku modelu (np. w załamaniach węża) może zalać delikatne elementy. Dlatego konieczne jest odparowanie wilgoci przed włączeniem pralki do gniazdka.

Profesjonalny przewoźnik

Przewóz czajnika, mikrofalówki czy innych mniejszych urządzeń nie powinien przysporzyć większych problemów, dlatego można go wykonać samodzielnie. Kłopot pojawia się w przypadku transportu lodówki, zamrażalnika, zmywarki bądź pralki, zwłaszcza w sytuacji konieczności równoczesnego przetransportowania kilku sprzętów.

Zalecane rozwiązanie to skorzystanie z usług profesjonalnych przewoźników, którzy dysponują ładownym pojazdem oraz odpowiednim doświadczeniem w zakresie właściwego ustawiania, przenoszenia i przewozu urządzeń. Aby znaleźć dobrą ekipę, warto skorzystać z profesjonalnej giełdy przewozowej Wyslij-to.pl. Nowoczesna platforma transportowa umożliwia sprawne i bezpłatne umieszczenie zlecenia na przewóz sprzętu AGD na konkretnej trasie i w umówionym dniu. Zlecenia transportowe są regularnie przeglądane przez firmy przewozowe, które mogą same zgłaszać się do klienta i przedstawiać swą ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj