Na rynku używanych samochodów w Polsce nie brakuje interesujących ofert. Wiele osób zastanawia się nad kupnem auta poleasingowego. Czy takie pojazdy są godne zainteresowania? Jakie mają zalety?

Krótki czas użytkowania

W opinii klientów salonu Używane Jak Nowe największą zaletą samochodów poleasingowych jest młody wiek. Zwykle nie są one użytkowane przez dłużej niż 4-5 lat – po tym czasie są wystawiane na sprzedaż. To zdecydowanie zwiększa szanse na znalezienie egzemplarza, który z powodzeniem posłuży jeszcze przez wiele lat – oczywiście pod warunkiem, że jest w dobrym stanie technicznym i ma niezbyt duży przebieg. Warto dowiedzieć się, przez kogo konkretnie był użytkowany pojazd – jeśli przez menadżera lub inną osobę pełniącą funkcję kierowniczą, wówczas jest spora szansa, ze auto nie jest zbyt mocno wyeksploatowane.

Udokumentowana historia serwisowa

Dokładnie udokumentowana historia napraw to kolejna zaleta, jaką odznaczają się auta poleasingowe. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie oferta w zakresie samochodów poleasingowych jest bardzo bogata i zróżnicowana. Przed ich zakupem można sprawdzić informacje dotyczące dotychczasowych usterek oraz systematyczności serwisu. Nie ma też problemu ze sprawdzeniem, czy naprawy wykonywano w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO).

Atrakcyjne ceny

Istotnym czynnikiem przemawiającym na korzyść samochodów poleasingowych jest bardzo atrakcyjna cena. Niejednokrotnie jest ona znacznie niższa, niż ma to miejsce w przypadku aut sprzedawanych przez prywatne osoby.

Korzyści podatkowe dla firm

Oferta w zakresie samochodów poleasingowych jest skierowana zarówno do indywidualnych nabywców, jak i do firm. Przedsiębiorca, który zakupił taki pojazd, ma prawo odliczyć podatek VAT od pojazdu, dzięki czemu inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna.

Auto od sprawdzonego sprzedawcy

Samochody poleasingowe są zazwyczaj sprzedawane przez sprawdzonych i doświadczonych sprzedawców, więc prawdopodobieństwo nabycia przysłowiowego kota w worku jest stosunkowo małe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj