Wózki widłowe mają szerokie i uniwersalne zastosowanie w wielu branżach i różnych gałęziach przemysłu. Są niezbędnym narzędziem pracy przy transporcie ładunków, komplementacji i składowaniu. Różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że wybór odpowiedniego urządzenia wymaga namysłu i rozważenia wielu czynników. Wśród polskich przedsiębiorców zauważalne są jednak pewne trendy, które pozostają niezmienne od wielu lat.

Wózki czołowe w czołówce

Wózki widłowe czołowe cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród polskich przedsiębiorców. Zainteresowanie nimi – w stosunku do pozostałych typów wózków – jest miażdżące, ponad ¾ zapytań dotyczy „czołówek”. Do pracy na terenie otwartym wykorzystywane są wózki czołowe spalinowe, a do pracy wewnątrz pomieszczeń – wózki czołowe elektryczne. Te ostatnie – ze względu na brak emisji spalin i innych szkodliwych substancji, zyskują w rankingach popularności.

Na drugim miejscu plasuje się wózek paletowy prowadzony – blisko co 10 zapytanie dotyczy tego typu urządzenia. Stanowi ono podstawowe wyposażenie wszędzie tam, gdzie wykonywane są proste czynności magazynowe. Ich atutem jest łatwość w obsłudze, mała postura, a przede wszystkim niska cena. Dalej w zestawieniu wymieniane są również wózki widłowe boczne i wysokiego składowania.

Firmy zainteresowane zakupem wózka widłowego w dużym stopniu korzystają z pomocy doradców techniczno-handlowych. Różnorodność dostępnych urządzeń, a także mnogość wariantów osprzętu i dodatkowego wyposażenia umożliwiają skonfigurowanie urządzenia skrojonego na miarę indywidualnych potrzeb.

Nowy czy używany wózek widłowy?

Jednym z głównym czynników w wyborze wózka widłowego jest cena. Koszt używanego urządzenia potrafi być o połowę niższy niż nowego modelu. Stąd większość, bo aż 2/3 wózków to urządzenia z rynku wtórnego. Korzystną alternatywą dla zakupu może być też wynajem wózków widłowych. Zaufany i wiarygodny dealer pomoże wybrać optymalne rozwiązanie. Do takich firm należy FLT Grupa działająca na terenie całej Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj